Veronika

epitéza ucha

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh. Narodila jsem se v roce 1995 a měla jsem několik vrozených vad naráz. Jednou z nich byla např. atrézie obou stran + také na obou stranách nevyvinuté ušní boltce tzv. microtia. Moje dětství nebylo jako každé jiné, musela jsem si vytrpět spoustu úšklebků a posměchů od dětí, které neměly žádný rozum. Do mých 15 let se nedělo vůbec nic, jen pár operací ohledně jiných mých vad, hned po narození.

Jako mou první hlavní operací bylo sluchadlo BAHA. Opravdu jsem se na tuhle operaci velmi těšila, protože jsem měla pouze kapesní sluchadlo, které už mi vůbec nevyhovovalo. Operace se povedla, ale nejhorší byly převazy. Postupně se všechno zpravilo a začala jsem konečně slyšet mobil, budík, zvonky, auta, prostě vše, co slyší zdraví lidé akorát o něco hůř, ale dá se to k tomu přirovnat.

Pak následovala plastika uší. Rozhodla jsem se pro umělé uši, které si rozhodně nemůžu vynachválit! Díky prim. MUDr. Zálešákovi jsem získala adresu do Frýdku-Místku a začala jsem si vyhledávat informace. Zjistila jsem si email a hned jsem jim napsala a poslala pár fotek. Velmi rychle se mi dostala odpověď, že bych je měla navštívit a domluvit se na postupu zhotovení mých nových uší.

Volba postupu, který mi na protetice ve Frýdku - Místku navrhli, byla jednoznačná, už jen proto, že jsem nemusela podstoupit několik plastických operací, aby výsledek vypadal „něco jako ucho“ a to by bylo teprve jedno. Jelikož nemám obě dvě uši, počet operací by se dvojnásobně zvýšil. Navíc zhotovení umělých uší nebolí a výsledkem budete překvapeni. Výsledek mých uší je víc než skvělý, moje dětská lékařka nevěřila, že jsou moje uši umělé.

Protetika ve Frýdku - Místku je přesně to místo, kde vám pomůžou vyrobit kopii druhého ucha! Jak už jsem říkala, já to měla o to horší, že jsem neměla ani jedno ucho. Tak že pomocí speciální a moderní technologie pro mě vybrali to nejlepší ucho podle různých specifických znaků :) Umělé uši si můžete připevnit buď speciálním silikonovým lepidlem nebo si je později můžete nasazovat na šrouby, myslím, že z magnetu, ale předtím je nutná operace. Rozhodně chci jednou takovou věc podstoupit. Ještě než jsem mohla takové uši mít, musela jsem podstoupit operaci na odstranění zbytků ušních boltců, aby se mi uši lépe připevňovaly. Operace byla lehká a bolesti minimální.

Lidé na protetice ve Frýdku - Místku jsou neuvěřitelně příjemní a vyslechnou každou vaši starost a co nejlépe vám poradí. Tímto bych chtěla poděkovat panu doktoru Paciorkovi, který mě operoval ve FN Ostrava (odstranění zbytků ušních boltců) a také panu Ing. Rosickému, se kterým jsme se domluvili na postupu a vyfocení speciálními přístroji. Nakonec, bych chtěla strašně moc poděkovat opravdovému umělci Mariovi, který odvedl velkou práci a díky němu, vypadají mé uši opravdu živě. Skvěle odhadnutá  barva k mé pokožce, skvěle vystínované a díky tomu všemu je práce dokonalá. Také bych chtěla poděkovat celému týmu za příjemné jednání a komunikaci.

Děláte lidi šťastnými a mohou tak zapadnout do normálního života a za to vám všem moc děkuji.
S pozdravem,
Veronika.